Warning: A non-numeric value encountered in /home/zemark/domains/demarkus.lt/public_html/wp-content/themes/rttheme16/content_generator.php on line 107

EVA ir PVC avalynė

EVA (etileno vinilacetatas) – tai lengva, ekologiška, kompozicinė polimerinė medžiaga, kuri sudaryta iš  polietileno ir  vinilacetato. Tai medžiaga, idealiai tinkanti gaminti įsispiriamus batus, taip pat naudojama atsparių vandeniui batų gamyboje. Produktų iš EVA medžiagos gamybos technologija yra viena iš sudėtingiausių sintetinių medžiagų perdirbimo pramonės gamybos technologijų. Granulės pakeičiamos naujausiomis putodaros medžiagomis. Avalynė iš EVA medžiagos gali būti gaminama su apsaugos dangteliais ir pradūrimui atspariais įdėklais.

EVA avalynės privalumai:

  1. avalynė įpatingai lengva;
  2. atspari šalčiui (medžiaga išlieka elastinga prie -30 laipsnių šalčio);
  3. nepralaidi šalčiui ir atspari temperatūros svyravimams (puikiai tinka naudoti ekstremaliai žemoje temperatūroje);
  4. neperšlampama;
  5. komfortiška.

PVC (vinilo polichloridas) tai aukštos kokybės, ekonomiška, nepaprastai įvairiapusiška ir šiuolaikiška termoplastinė medžiaga. Ji yra sudaryta iš vinilo chlorido polimerizacijos. Ilgos anglies atomų grandinės suformuoja linijinę PVC medžiagos struktūrą. Pridėjus įvairių priedų, PVC gali būti pakeista į skirtingo kietumo medžiagas. Pagrindiniai PVC priedai yra:

  • stabilizatoriai;
  • minkštikliai;
  • užpildai;
  • perdirbimo priedai.

Sumaišius minėtus PVC komponentus ir per ekstruderį su rotaciniu peiliu pabaigoje leidžiant mišinį (vadinamą sausuoju mišiniu), gauname granules, kurios aukštoje temperatūroje paverčiamos skystu pavidalu ir yra švirkščiamos į formą. Panaudojus atitinkamus priedus PVC medžiaga gali būti atspari naftai ir rūgštims. Tai pigiausia medžiaga, naudojama avalynės gamyboje, todėl ir vartotojai gali batus įsigyti už prieinamą kainą. Ši medžiaga taip pat tinka perdirbimui, nes po sumalimo gali būti perdirbama, ištirpinama ir vėl sušvirkščiama.